Sıkça Sorulan Sorular

Ürünler ve siparişleriniz ile ilgili merak ettiğiniz sorulara bu sayfada cevap bulabilirsiniz.

Maske ve Mobil Uygulama Kullanımı

01. Maskeler steril olarak mı geliyor?

Maskeler üretim sırasında temizlenseler bile salgın nedeniyle maskeyi ilk aldığınızda Kullanma Kılavuzu’nda da belirtildiği üzere steril etmeniz gerekmektedir.

02. Kullanmadan önce şarj etmeli miyim?

Maskedeki piller şarj seviyeleri düşük olarak gönderilmektedir. Kullanmadan önce mutlaka Kullanma Kılavuzu’nda da belirtildiği üzere en az 4 saat kutusunda prize takılı olarak şarj etmeniz gerekir.

03. Maskeyi yıkarsam sorun olur mu?

Maskenin sadece çıkarılabilir ön filtre kısmını yıkayabilirsiniz. Ancak ana gövdeyi üzerinde N95 filtresi varken kesinlikle yıkamayınız. Gerekli bilgiler için mutlaka Kullanma Kılavuzu’nu inceleyiniz.

04. Kutuyu yıkayabilir miyim?

Kutuyu kesinlikle suyla temas ettirmeyiniz. Aksi taktirde ürün kullanım dışı kalabilir. Temizlenmesi gerektiğinde nemli bir bez ile temizlik yapabilirsiniz. Gerekli açıklamalar detaylı olarak Kullanma Kılavuzu’nda yer almaktadır.

05. Ürünü kullanmak için Android veya IOS akıllı telefonlarından biri şart mı?

Kesinlikle hayır. Ancak sağlık bilgilerinizi ve geçmişinizi görmek istiyorsanız, akıllı telefon mutlaka gerekmektedir.

06. Birden fazla maskeyi tek bir akıllı telefonla takip edebilir miyim?

Elbette. Ailenize ve kendinize ait birden fazla maskeyi tek bir akıllı telefon ile yönetebilirsiniz.

07. Akıllı telefonumu değiştirirsem geçmiş sağlık verilerim kaybolur mu?

Her maskenin içinde son 1 (bir) aylık veriyi saklayacak dahili bir hafıza vardır. Eğer akıllı telefonunuza yüklediğiniz mobil uygulamada bulut yedeklemesi seçeneğini aktif hale getirmezseniz, son bir aydan önceki tüm verilerinizi kaybedersiniz. Bu nedenle bulut yedeklemesini mobil uygulamanızdan aktif hale getirmenizi öneririz.

08. Maskemi değiştirirsem geçmiş sağlık verilerim kaybolur mu?

Maskelerinizi mobil uygulamanızla eşleştirdiğiniz sürece sağlık geçmişiniz hep mobil telefonunuzda kayıtlı kalır.

09. Mobil uygulama bulut üzerine de veri aktarımı yapıyor mu?

Mobil uygulamada bulut yedeklemesini açarsanız, telefonunuzda veya maskenizde bir sorun olduğunda geçmiş sağlık verilerinizi kaybetmezsiniz.

10. Verilerimi paylaşmak zorunda mıyım?

Kesinlikle hayır. Bulut üzerine veri aktarımını açmak veya kapatmak sizin elinizdedir. Ancak sağlık verilerinizi paylaşmanız, pandemi sürecinde Covid-19 virüsü ile savaşmak konusunda doktorlarımıza ve bilim insanlarımıza istatistiksel bilgi sağlamak konusunda çok değerlidir. Paylaşılan veriler ve içerikleri için Kişisel Veri Kullanımı başlığını inceleyebilirsiniz.

11. Maskemde sarı ışık yanıyor, ne yapmalıyım?

Maskenizde sarı ışık yanıyor olması, nefes alışverişinizde veya vücut sıcaklığınızda bir sorun olduğunu gösterir. Mobil uygulamanız ile maskenizi eşleştirdiğinizde detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

12. Maskemde kırmızı ışık yanıyor, ne yapmalıyım?

Maskede kırmızı ışık yanıyor olması durumunda, akıllı telefonunuzdaki mobil uygulamanız ile maskenizi eşleştirerek önce mobil uygulamanın size önereceği yönergeleri izleyiniz ve en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz. Eğer mobil uygulama üzerinden karşınıza çıkacak olan sorulara vereceğiniz yanıtlar sonrasında “Covid-19 şüphesi taşıyorsunuz” uyarısı görürseniz, ekrana çıkacak olan “Sağlık Merkezini Ara”  butonuna tıklayarak, sağlık çalışanlarının yönergelerini takip ediniz. Bu durumda derhal kendinizi izole ediniz, maskenizi takmadan kesinlikle bir başkasıyla yakın temasta bulunmayınız.

13. Mobil uygulamadaki sağlık veri geçmişini bir doktorla paylaşabilir miyim?

Tabi ki. Mobil uygulamadaki veri paylaş seçeneği ile doktorunuza verilerinizi incelemesi için Whatsapp üzerinden paylaşım linki gönderebilirsiniz.

Sipariş İşlemleri

01. Fatura adresimle teslimat adresim farklı olabilir mi?

Tabi ki, sipariş sayfasında teslimat adresinizi fatura adresinden farklı girebilirsiniz.

2. Kurumsal olarak toplu sipariş vermek istiyoruz, nasıl bir yol izlemeliyiz?

50 (elli) adete kadar olan siparişlerinizde web sayfamız üzerinden direkt kredi kartı ile ödeme yaparak sipariş verebilirsiniz. Eğer kredi kartı ile ödemek istemezseniz, sales@coronity.com adresine istediğiniz ürünlerin kodlarını ve adetlerini belirten bir mail atarak sipariş talebinde bulunabilirsiniz. Satış danışmanlarımız, size ürün proforması gönderecek, ilgili tutarı banka havalesi veya EFT ile proformada belirtilen sipariş numarasını açıklamada belirterek ödeme işleminizi gerçekleştirmenizi isteyecektir. Ödemenizi tamamladıktan sonra ödeme dekontunuzu sales@coronity.com adresine mail olarak göndermenizi önemle rica ederiz.

03. Siparişim ne zaman elime ulaşır?

Siparişlerle ilgili teslim süresi ortalama 4 haftadır.

04. Ödeme altyapınız güvenilir midir?

Ödeme altyapımız İpara tarafından sağlanmaktadır ve çok güvenlidir. Gerekli bilgilere https://www.ipara.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

05. Ödemelerde 3D Secure kullanılıyor mu?

Evet, ödemelerinizi İpara tarafından sağlanan 3D secure altyapısıyla güvenle yapabilirsiniz.

06. Kredi kartına taksit imkanı var mıdır?

Elbette, 12 taksite kadar kredi kartlarınıza taksit imkanı vardır.

07. Kargo ücreti fiyatlara dahil midir?

Türkiye genelinde kargo ücreti fiyatlara dahildir. Türkiye dışı satışlarda, kargo ücreti alıcıya aittir.

08. E-ticaret sitelerinde ürün fiyatı niçin web sitenizdekinden daha yüksek?

Farklı e-ticaret siteleri farklı komisyon oranları uygulamakta olduğundan web sitemizden daha yüksek fiyatlarla karşılaşabilirsiniz.

09. Kargom elime ulaşmadı. Ne yapmalıyım?

Kargonuz elinize ulaşmadığı durumlarda destek@coronity.com adresine mail atınız. Satış danışmanlarımız en kısa sürede size ulaşarak kargo durumunuz hakkında bilgi vereceklerdir.

10. Kargoda gelen kutu yırtılmış/ezilmiş veya açılmış olarak geldi. Ne yapmalıyım?

Kutusu zarar görmüş ürünleri kesinlikle kabul etmeyiniz ve teslim almayınız. Aksi takdirde iade imkanından yararlanamazsınız. Kutunun yırtık/ezik veya açılmış olduğunu belirgin şekilde fotoğraflayarak, destek@coronity.com adresine gönderiniz ve kargoyu getiren kargo firması çalışanına iade ediniz. Ürününüzün geri iade bildirimi kargo firmasından bize ulaşır ulaşmaz size yeni paketiniz iadenin tarafımıza ulaşması beklenmeden acil olarak ulaştırılacaktır.

İade İşlemleri

01. Ürünü kullandım ama yine de iade edebilir miyim?

Maalesef sağlık ürünleri, kullanıldıktan sonra iade edilemez.

02. Ürün geldiğinde çalışmıyordu, nasıl iade edebilirim?

Ürünün çalışmadığına dair bir video çekiniz ve destek@coronity.com adresine durumu bildiriniz. Satış temsilcilerimiz sizlere ulaşarak yönlendirmelerde bulunacaklardır. Yönlendirmelere rağmen ürünü çalıştıramazsanız, ürünü faturası ile birlikte kargoya vererek iade edebilirsiniz. İade sonrası yapılacak olan incelemede eğer Kullanma Kılavuzu ve Garanti Koşulları’nda belirtilen kullanıcı kaynaklı hatalardan kaynaklanan bir arıza olmadığı belirlenirse satış temsilcilerimizden yeni bir ürün talep edebilir veya ücretinizin iadesini isteyebilirsiniz.

03. Ürün kargodan hasarlı geldi, nasıl iade edebilirim?

Kutusu zarar görmüş ürünleri kesinlikle kabul etmeyiniz ve teslim almayınız. Aksi takdirde iade imkanından yararlanamazsınız. Kutunun yırtık/ezik veya açılmış olduğunu belirgin şekilde fotoğraflayarak, destek@coronity.com adresine gönderiniz ve kargoyu getiren kargo firması çalışanına iade ediniz. Ürününüzün geri iade bildirimi kargo firmasından bize ulaşır ulaşmaz size yeni paketiniz iadenin tarafımıza ulaşması beklenmeden acil olarak ulaştırılacaktır.

04. Sipariş verdim ama vazgeçtim. Nasıl bir yol izlemeliyim?

Sipariş tarihinden itibaren 7 gün içinde siparişten vazgeçebilir, ücretinizi iade alabilirsiniz. Bunun için destek@coronity.com adresine durumu sipariş numaranızı da belirterek bildirmeniz gerekmektedir.

05. Hediye kartı almıştım ama iptal etmek istiyorum. Ücretimi geri alabilir miyim?

Hediye kartlarında iptal işlemleri yalnızca hediye kartını sipariş verdiğiniz an itibariyle 24 saat içinde gerçekleştirilebilmektedir. Bu süre içinde iptal talebinizi destek@coronity.com adresine bildirmeniz gerekmektedir. Eğer süreyi geçirirseniz iptal işlemini maalesef gerçekleştiremezsiniz. Bunun yanı sıra, iadenin bir sağlık çalışanını çok üzeceğini sakın unutmayın, sizin desteğiniz ile onlar daha da güçlenecektir.

06. Ücret iadeleri nasıl yapılır?

Ücret iadeleri, ödemenin yapıldığı kredi kartına 15 gün içinde İpara aracılığıyla yapılmaktadır.

Kişisel Veri Kullanımı

01. Kişisel veri topluyor musunuz?

Kullanım deneyimini ve yeni ürünlerin geliştirilmesini sağlamak ve yasal mevzuatlara uygunluk için için belirlenen kişisel veriler websitemiz ve mobil uygulamalarımız üzerinden toplanmaktadır.

02. Hangi sağlık verileri nasıl işleniyor?

Maskelerin üzerindeki seri numarasıyla eşleşen genelleştirilmiş sağlık verileri ile birlikte, mobil uygulamadan alınan yaş, cinsiyet, coğrafi konum verileri, bulut tabanında istatistikler ve analizler elde edilmesi ve sağlık kuruluşlarına genelleştirilmiş veriler sağlamak üzere işlenir. Daha detaylı bilgi için Kişisel Veri Kullanımı başlığını inceleyebilirsiniz.

03. Toplanan sağlık verileri kimler ile paylaşılıyor?

Toplanan sağlık verilerinden elde edilen istatistikler ve analizler sizlere daha iyi hizmet vermek ve ihtiyaç duyabileceğiniz yenilikçi hizmetleri geliştirebilmek amacıyla, anlaşmalı olan sigorta şirketleri, sağlık kuruluşları ve Sağlık Bakanlığı ile paylaşılır. Daha detaylı bilgi için Kişisel Veri Kullanımı başlığını inceleyebilirsiniz.

Hediye Kartları

01. Hediye kartı almak için maske de almam şart mı?

Kesinlikle hayır. Hediye kartlarını sadece doktorlarımıza destek amaçlı yürüttüğümüz sosyal destek kampanyasına katılım için maske sipariş etmeden de alabilirsiniz.

02. Tek seferde kaç hediye kartı sipariş edebilirim?

Hediye kartlarının siparişi için hiçbir sınırlama yoktur. İstediğiniz kadar hediye kartı sipariş edebilirsiniz.

03. Aldığımız hediye kartlarıyla toplanan desteklerle maskeler kimlere gönderilecek?

Aldığınız hediye kartlarının toplam tutarlarından vergiler, harçlar ve masraflar çıkarıldıktan sonra, kalan maddi tutar ve CORONITY tarafından karşılanan tutarlar ile üretilecek maskeler, yalnızca Sağlık Bakanlığı’nca “Pandemi Hastanesi” olarak açıklanan hastanelerin başhekimliklerine gönderilecektir.

04. Hediye kartlarıyla yaptığımız desteklerle üretilecek maskeler ne zaman gönderilir?

Hediye kartlarıyla toplanan tutarlar, 50 adet ve katları olacak ürün adedine ulaşıncaya kadar biriktirilir. Tek tek ürün üretimi ve gönderimi maalesef yapamayacağımızdan dolayı minimum 50’şer (ellişer) adetlik toplu gönderimler ile haftada bir pandemi hastanelerine gönderim sağlanacaktır.

05. Hediye kartlarıyla toplanan destekleri ve maskelerin gönderimlerini takip edebilir miyim?

Yapılan yardımların nerelere gittiğini bilmek herkesin hakkıdır. Şeffaflık ilkemiz gereği, satın alınan hediye kartlarına ait tutarlar ile bu tutardan ayrılan vergi, harç ve masraflar sonrası kalan tutarların karşılığında ücretsiz gönderim yapılan maskelerin hangi hastanelere gönderildikleri “Haberler” sayfamızda belgeleriyle yayınlanacaktır.

06. Sağlık çalışanı olan kişilere bireysel olarak hediye kartı verebilir miyim?

Maalesef kişiye özel olarak hediye kartı veremiyoruz. Bizim için tüm sağlık çalışanları çok değerlidir; öncelik gösteremeyiz veya aralarında ayrım yapamayız.

Sağlık Çalışanlarına Özel

01. İndirimli ürün almak için ne yapmalıyım?

Online satış mağazasında, sağlık çalışanlarına özel sekmesindeki ürünlerden sepetinize ekleyiniz. Siparişte hastanenizin alan adına ait bir mail adresi belirtmeniz zorunludur.

02. Hastanemize ait alan adı uzantılı bir mailim yok. Ne yapmam gerekli?

Online satış mağazasında, sağlık çalışanlarına özel sekmesindeki ürünlerden sepetinize ekleyiniz ve ödeme işlemini tamamlayınız. Personel kimlik kartınızın ön yüzünün fotoğrafını çekerek destek@coronity.com adresine mail atınız. Sipariş anından itibaren 3 gün içinde gönderim yapmamanız durumunda siparişiniz iptal edilir ve ödemenize ait ücret kartınıza iade edilir (Bakınız “Ücret İadesi”).

03. Hastanede çalışıyorum ama doktor veya hemşire değilim. Yine de indirimli ürün alabilir miyim?

Tabi ki. Bizim için hepiniz çok değerlisiniz. Tek yapmanız gereken sağlık çalışanlarına özel sekmesindeki ürünlerden sipariş etmek ve ödeme işlemini tamamlayarak destek@coronity.com adresine personel kimlik kartınızın ön yüzünün fotoğrafını göndermenizdir. Unutmayın, sipariş anından itibaren 3 gün içinde gönderim yapmamanız durumunda siparişiniz iptal edilir ve ücretiniz kartınıza iade edilir (Bakınız “Ücret İadesi”).

04. Başkaları için de indirimli ürün sipariş edebilir miyim?

Maalesef, indirimli ürün siparişi sadece sağlık çalışanlarımızın kendilerine ait tek seferlik siparişleri için geçerlidir.

05. Şeffaf isimlik siparişlerinde ismim yazılı mı geliyor?

İsimlikler boş olarak gönderilmektedir. İsimlik ile birlikte kullanabileceğiniz asetat üzerine lazer yazıcınızdan belirtilen font büyüklüğünde baskı alarak, asetatı uygun büyüklükte kesip, isimlik içine ters olarak yapıştırabilirsiniz. Ya da isimliğinize adınızı UV baskı yapan bir matbaada veya fotoğrafçıda da birkaç dakika içinde direkt baskı yöntemiyle bastırabilirsiniz.

Garanti Şartları

01. Garanti süresi, malın fatura tarihinden itibaren başlar ve 2 yıldır.

02. Ürünün bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı garanti kapsamındadır.

03. Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 11 inci maddesinde yer alan;

a) Ücretsiz onarımı yaptırmak.

b) Onarımı yapılmadığı takdirde yeni ürünle değiştirilmesi hakkına sahiptir.

04. Tüketicinin bu haklarından, ücretsiz onarım istemesi durumunda CORONITY; işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin ürünün onarımını yapmakla yükümlüdür.

05. Ürünün garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Ürünün tamir süresi 20 iş gününü geçemez.

06. Ürünün kullanma kılavuzunda yer alan hususlara riayet edilmemesinden doğan arızalar, garanti kapsamı dışındadır.

07. Ürünün etiketi üzerinde belirtilen çalışma geriliminden yüksek bir gerilim almadığından emin olunuz. Uyuşmazlık durumunda meydana gelebilecek arızalardan CORONITY sorumlu tutulamaz ve arıza garanti kapsamında değerlendirilemez.

08. Ürün, kullanım amaçları haricinde kullanılmamalıdır.

09. Ürünün üzerinde tadilat, tamir, boyama vs. yapmayınız veya herhangi bir fiziksel müdahalede bulunmayınız. Bu işlem sonucu maddi hasar oluşabileceği gibi, ürün garantisi de geçersiz sayılacaktır.

10. Elektrik arızaları veya kullanıcının kullanım hatalarından doğan arızalar (elektrik kesilmesi, voltaj dalgalanması , ürüne ait olmayan aksesuar takılması yada kullanılması zorunlu olan aksesuarların kullanılmaması vb.), cihazın dış yüzeyinde oluşan kırık, çizik vb. nedenlerden meydana gelen arızalar, tozlu, rutubetli, aşırı sıcak ya da soğuk ortamlarda kullanılma sebebiyle oluşan arızalar, sel, yangın, deprem, yıldırım düşmesi vb. doğal afetlerin sebep olduğu arızalar da garanti kapsamı dışındadır.